FLAJŠPLYŠ, Praha a okolí

KDO CHODÍ NA GOTTHAJ?

Autor (a autor předlohy): soubor
Překladatel: soubor
Dramatizátor (úprava apod.): soubor
Režie: soubor
Scénografie: Dorota Tichá, soubor
Loutky: Dorota Tichá, hračkářský průmysl
Kostýmy: Soubor
Druh(y) loutek: manekýny, plošné loutky (vedené shora)
Hudba: Jan Machovec, Jiří Pivrnec
Hudebníci: Jan Machovec, Jiří Pivrnec

Osoby a obsazení:

řezník a další – Adam Krátký / Adam Pospíšil
Karel Gott a jiné – Šimon Stiburek
Smrtka a ostatní – Dorota Tichá

Základní údaje o souboru:

Soubor vznikl v létě 2010, kdy jako svou první a zatím jedinou inscenaci stvořil hru Kdo chodí na Gotthaj. Od té doby trpí velkou fluktuací členů, kteří se pořád někde toulají, takže ještě ani dvakrát nehrál ve stejném složení a není jasné, kdo vlastně na Chrudim dorazí. Od svého počátku zkouší soubor v polních podmínkách prázdných školek, vyklizených obýváků, zahrádek nádražních restaurací a opuštěných kanceláří, což propůjčuje jeho tvorbě nezaměnitelnou atmosféru takovéhotoho domácího punku.

Několik slov o autorovi (autorech), inscenátorech, respektive o inscenační tradici hry:
Hra je autorským počinem souboru, který se při jejím vzniku inspiroval pohádkou K. J. Erbena „Proč je dobře, že je smrt na světě“ a písní skupiny Alphaville „Forever Young“. Největším inspiračním zdrojem se ale stal život sám, který hra věrně zachycuje se vší jeho nudou, nadějemi, utrpením, masem, povrchností, růžovostí, plastem, latexem a kečupem. Premiéra původní, německé verze proběhla v srpnu 2010 v Chemnitz, v zimě 2011 potom vznikla přepracovaná česká verze, která byla premiérována v dubnu na přehlídce Pimprlení v Plzni.

Několik slov o inscenaci:
“Co byste si přáli, kdybyste dostali tři kouzelná přání? A kdybyste byli stárnoucí holohlavý řezník?” Strhující příběh o věčném mládí, lidských touhách, slavících, salámech, naději a časech, ve kterých jsme vyrostli a ve kterých (ne)zemřeme.

MS DKP
Sobota 2.7. v 10 a ve 14 hodin